Ostatnie wiadomości:
Ile pieniędzy tracimy przez marihuanę? - sobota, 10 sierpnia 2013 07:59
Narkotykowe eksperymenty legislacyjne - poniedziałek, 08 czerwca 2015 00:00
Pomoc MOPS nie zawsze skuteczna - niedziela, 02 czerwca 2013 14:21
Lekarstwo na cukrzycę lekiem dla narkomanów - niedziela, 21 kwietnia 2013 14:19
Komentatorzy o legalizacji marihuany - niedziela, 17 lutego 2013 09:58

Jak walczyć z narkomanią?

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 

Nie maleje liczba uzależnień. Jak skutecznie walczyć z narkomanią? O tym w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej dyskutowali lekarze, pedagodzy i psycholodzy. Wybitni specjaliści, zajmujący się narkomanią, uświadomili, że uzależnienie może prowadzić do śmierci.

Narkotesty są coraz bardziej powszechne. Stosuje je przede wszystkim policja, nie tylko aby weliminować jeżdżących pod wpływem narkotyków kierowców, ale przede wszystkim, by zapobiegać przestępstwom popełnianym przez osoby uzależnione.

reklama
-To czynnik kryminogenny, bo wiele osób popełnia przestępstwo, żeby zdobyć narkotyk - podkreśla nadkom. Sławomir Szymański z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Narkotyki często tak zmieniają świadomość, że człowiek nie jest w stanie kontrolować swoich zachowań. Zagrożeniem są również legalnie dostępne, ale tak samo szkodliwe jak narkotyki - dopalacze. Uzależnienie od środków psychoaktywnych często kończy się śmiercią - ostrzegają specjaliści.

-Nie każde zapalenie marihuany kończy się śmiercią, ale każdy, kto umarł z powodu narkotyków, zaczynał od lekkich środków - wyjaśnia Robert Rejniak z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.

Studenci, którzy uczestniczyli w konferencji, mogli wysłuchać wykładów naukowców oraz praktyków. Specjaliści każdego dnia spotykają się ze zjawiskiem narkomanii.

Po wykładach zaplanowano również cykl warsztatów, dzięki którym studenci w przyszłości lepiej będą mogli wykonywać swój zawód.
http://ww2.tvp.pl/
jdabrowski