Ostatnie wiadomości:
Ile pieniędzy tracimy przez marihuanę? - sobota, 10 sierpnia 2013 07:59
Narkotykowe eksperymenty legislacyjne - poniedziałek, 08 czerwca 2015 00:00
Pomoc MOPS nie zawsze skuteczna - niedziela, 02 czerwca 2013 14:21
Lekarstwo na cukrzycę lekiem dla narkomanów - niedziela, 21 kwietnia 2013 14:19
Komentatorzy o legalizacji marihuany - niedziela, 17 lutego 2013 09:58

Pytania o leczenie

PDFDrukujEmail

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

pytanieNarkomania (uzależnienie od narkotyków) jest postępującą i wyniszczająca chorobą.

Masz problem z narkotykami zadzwoń telefon komórkowy 502 545 452 oraz infolinia 24 h : 0 801 000 532 lub napisz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.Na każdym etapie jej rozwoju niezbędne jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy (terapia uzależnienia od narkotyków, terapia narkomanii, leczenie narkomanii). Pozwoli to rozpoznać szkody wywołane braniem narkotyków i zastosować odpowiednie metody terapeutyczne.

Leczenie narkomanii jest długotrwałe i najlepsze rezultaty daje połączenie terapii grupowej, indywidualnej i uczestnictwa w grupach wsparcia. Dodatkowo narkoman powinien zdobyć szereg umiejętności społecznych i życiowych niezbędnych do poprawy jakości życia i utrzymania abstynencji.
Podczas leczenia narkomanii osoba uzależniona może dokonać szeregu zmian niezbędnych do utrzymania trzeźwości. Powinny one dotyczyć zarówno postaw, przekonań, zachowań, przyzwyczajeń jak i relacji z innymi, sposobów reagowania, przeżywania i myślenia.

Narkoman w trakcie terapii uzależnienia powinien uwierzyć w to, że jest chory i rozpocząć pracę nad zaakceptowaniem tego faktu. Terapia uzależnień pozwala uwierzyć, że możliwe jest życie bez narkotyków. Ważnym elementem terapii uzależnień jest przyswojenie przez osobę uzależnioną od narkotyków wiedzy na temat narkomanii, jej objawów, przebiegu, konsekwencji i wpływu na wszystkie sfery życia.

Leczenie narkomanii ma także na celu wzmocnienie motywacji do trzeźwienia i przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie i zdrowie. Leczenie narkomanii pozwala osobie uzależnionej na uporządkowanie i wypracowanie konstruktywnego radzenia sobie we wszystkich istotnych sferach życia jak: życie uczuciowe, duchowe, relacje z ludźmi, zdrowie.

Tego typu postępowanie zatrzymuje rozwój choroby i sprawia, że jakość życia osoby uzależnionej od narkotyków znacznie się poprawia. Powstanie wielu nowych narkotyków wymusza na specjalistach zajmujących się narkomanią ciągłe podążanie za tymi zmianami. Narkomania nie jest zjawiskiem jednorodnym choćby ze względu na ogromną różnorodność dostępnych narkotyków i szerokie spektrum ich działania zarówno na organizm jak i psychikę.