Ostatnie wiadomości:
Ile pieniędzy tracimy przez marihuanę? - sobota, 10 sierpnia 2013 07:59
Narkotykowe eksperymenty legislacyjne - poniedziałek, 08 czerwca 2015 00:00
Pomoc MOPS nie zawsze skuteczna - niedziela, 02 czerwca 2013 14:21
Lekarstwo na cukrzycę lekiem dla narkomanów - niedziela, 21 kwietnia 2013 14:19
Komentatorzy o legalizacji marihuany - niedziela, 17 lutego 2013 09:58

Polacy nie liczą się z konsekwencjami, jakie niosą za sobą alkohol i narkotyki

Email Drukuj PDF


Polacy zbyt często traktują używki jako warunek dobrej zabawy – zauważa terapeuta uzależnień Ewa Woydyłło-Osiatyńska. Nie są świadomi zagrożeń, jakie niesie ze sobą picie nadmiernej ilości alkoholu, zażywanie narkotyków i dopalaczy. W konsekwencji osoby pod wpływem środków odurzających są sprawcami śmiertelnych wypadków drogowych i tragicznych w skutkach rodzinnych awantur.

 
 

Ile pieniędzy tracimy przez marihuanę?

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Na walkę z marihuaną państwo wydaje miliony złotych rocznie, miliony idą do kieszeni grup przestępczych, które hodują i dystrybuują używkę, najmniej wydajemy zaś na leczenie skutków używania. Zamiast zarabiać tracimy. Tymczasem zyski z legalnego obrotu marihuaną byłyby spore, nie tylko w wymiarze finansowym.

 
 
 

Dochody z prostytucji i handlu narkotykami będą wliczane do PKB

Email Drukuj PDF

Od przyszłego roku Unia nałoży na wszystkie kraje obowiązek wliczania do PKB dochodów z szarej i czarnej strefy prostytucji i jej pochodnych, handlu narkotykami i przemytu. PKB wzrośnie, ale pieniądze pozostaną poza jurysdykcją państwa.
 
 
 

Narkotykowe eksperymenty legislacyjne

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Dwanaście lat temu Portugalia wprowadziła bodajże największy na świecie legislacyjny eksperyment narkotykowy: depenalizację posiadania małych ilości narkotyków (2 g kokainy, 25 g marihuany i 5 g haszyszu) oraz karanie mandatem za przekroczenie wyznaczonego limitu… jak za parkowanie samochodu w niedozwolonym miejscu. Dlaczego właśnie tam zdecydowano się na torowanie nowej drogi do dekryminalizacji narkotyków?

 
 
 

Pomoc MOPS nie zawsze skuteczna

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Ponad tysiąc dwieście osób korzystało w zeszłym roku z organizowanej przez bielski MOPS pomocy społecznej. Wydano na ten cel ponad 11 mln zł. Jednak specjaliści przyznają, że pomoc nie zawsze trafia do osób najbardziej potrzebujących.
 
 
 

Mają po 18 i 19 lat. Mieli narkotyki za 6 tysięcy złotych

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Policjanci z Leżajska zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Nowa Sarzyna. Mieli przy sobie narkotyki warte ponad 6 tysięcy złotych.
 
 
 

Lekarstwo na cukrzycę lekiem dla narkomanów

Email Drukuj PDF

Najnowsze badania sugerują, że lekarstwo obecnie używane w leczeniu cukrzycy typu 2 mogłoby być wykorzystywane w leczeniu uzależnień od narkotyków, takich jak kokaina.
 
 
 

Strona 1 z 15